Service Hotline
+86-755-86524100
Aktualności

Kategorii produktów

Wersja LCD iPhone'a oczekuje się o 200 dolarów taniej niż wersja OLED

Blaze Display Technology Co., Ltd. | Updated: May 02, 2018

Kilka dni temu firma inwestycyjna Rosenblatt Securities opublikowała raport o łańcuchu dostaw. Raport pokazuje, że iPhone nowej generacji Apple rozpocznie masową produkcję w sierpniu. Oczekuje się, że Apple dostarczy wersję LCD tego modelu po cenie, która jest o około 200 USD niższa niż cena modelu OLED dostępnego obecnie w tym samym czasie.

Analityk Rosenblatt Jun Zhang przewiduje, że Apple wypuści na rynek trzy nowe iPhony tej jesieni. Będzie zawierać dwie wersje OLED, ekrany 5,8-calowe i 6,5-calowe, a także 6,1-calowy model ekranu LCD. Pod względem wydajności, wersja LCD osiągnie 60 milionów sztuk, z ponad 50 milionami całkowitych wersji OLED. W wersji OLED, modele 5,8-calowe wyprodukowały około 28 milionów, a model 6,5-calowy miał około 22 miliony.

Obecnie ten nowy raport z analizy łańcucha dostaw wydaje się zbieżny z poglądami innych analityków na temat nowego iPhone'a firmy Apple na jesieni tego roku, ale jest tylko nieznacznie inny w prognozie produkcji.

W raporcie wskazano również, że "pozycjonowanie modeli LCD jest w bardziej aktywnej pozycji i mieści się w przedziale 799 USD". Ta wycena pomoże promować dużą liczbę użytkowników iPhone 6 i iPhone 6s, aby przejść na "iPhone 8S". Kod typu nazywa się Jaguar Jaguar).

Jednak analityk KGI Guo Mingyi jest nieco inny. Niedawno stwierdził, że ten 6,1-calowy ekran LCD ma niższą cenę, wahającą się od 550 do 650 USD, a cena wynosi od 700 USD do 800 USD. Modele mogą udostępniać gniazda dwóch kart SIM i nie jest wymagana obsługa eSIM.

W każdym razie modele LCD będą o 200 dolarów tańsze niż modele OLED. Analityk Jun Zhang powiedział, że spadek o 200 USD jest w rzeczywistości wynikiem szeregu obniżek kosztów. Wymiana diod OLED na ekrany LCD pozwoliła zaoszczędzić 50 USD, a materiały w środkowej ramie również pozostawiły około 20 dolarów amerykańskich. Obejmują również moduły komunikacji bezprzewodowej i tylne końce. Obniżki kosztów dla różnych komponentów, takich jak kamery i czujniki wrażliwe na nacisk.

Analityk stwierdził także, że modele LCD nadal zachowują konstrukcję "grzywki", ale mogą mieć małą krawędź na dole. Nie jest jeszcze jasne, dlaczego tak jest, ale według tegorocznej dużej liczby telefonów z ekranem Hai LCD. Konstrukcja nie jest trudna do znalezienia, ten typ maszyny nadal ma "podbródek", głównie ze względu na ograniczenia technologii paneli LCD, aby uprościć produkcję i obniżyć koszty, trudno jest wykonać dolne elementy połączenia, takie jak iPhone X może być wykonany z elastycznej, nadającej się do curlowania konstrukcji.

Jeśli chodzi o pozostałe dwa modele OLED, analitycy stwierdzili, że najnowszy 5,8-calowy model OLED "Porsche" oczywiście nie będzie miał zbyt wielu "znaczących zmian w projekcie" w porównaniu do istniejącego iPhone'a X.

Większe 6,5-calowe modele OLED "Rolls-Royce" będą droższe i oferują kilka nietypowych funkcji, takich jak obsługa "iPen", które mogą być podobne lub odniesienia Do narzędzi takich jak ołówek Apple, ale podobnie jak do iPada, ten dodatek będzie nie wchodzi w skład zestawu iPhone'a.

Analitycy są przekonani, że największe modele iPhone'ów OLED na ekranach będą również oferować dwa karty SIM, które obsługują dual-SIM tryb gotowości dualnej, a ta funkcja pomoże przyciągnąć rynki regionalne, takie jak Chiny, ze względu na wykorzystanie dwóch kart SIM w regionie Azji i Pacyfiku. Bardzo popularna.

Ponadto nowa generacja iPhonów firmy Apple poprawi także technologię wykrywania 3D dla identyfikatorów twarzy. Druga generacja modułów czujnikowych 3D zużyje mniej energii, a także otworzy nowe funkcje aplikacji. Wcześniej informowano, że było to spowodowane głównie tym, że dostawca Lumentum zapewnia Apple bardziej wydajny moduł VCSEL.

W raporcie wspomniano również o jednej z ostatnich możliwych poprawek. Analitycy uważają, że nowy iPhone poprawi wodoodporność. Obecne urządzenia iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus mają stopień ochrony IP67 i wytrzymują zanurzenie na 30 minut na 1 metrze wody, ale oczekuje się, że nowa generacja jabłek zwiększy dopuszczalną głębokość wody do 10 metrów.


EBA7C0DFB5467E7367B565F25AD10652B0637DAA_size152_w642_h410.jpg

Zapytanie
Send
Skontaktuj się z nami
Adres: 5 piętro, budynek HSAE, Hi-Tech Park, Nanshan, Shenzhen, 518057, Chiny
Telefon: +86-755-86524100
Faks: +86-755-86524101
Adres e-mail: info@blazedisplay.com
Blaze Display Technology Co., Ltd.